Sekli Yaşlılar Köşkü

Örnek Proje:

Sekli Yaşlılar Köşkü, Doğa ile iç içe, üretime, sağlıklı kaliteli yaşama endeksli istihdam yaratan sevgi ve emek dolu örnek bir proje.

İnsana ve doğaya duyarlı diğer vakıflar ve derneklerce örnek alınabilecek memleketin her yerinde uygulanabilecek köylerde yada kentlerde doğa ve sosyal olabilmeye hasret tek başlarına yaşamak zorunda kalan büyüklerimize kaliteli sağlıklı ve sosyal bir yaşam sağlayabilecek örnek bir proje.

Sekli Yaşlılar Köşkü

Sekli Yaşlılar Köşkü, Beypazarı Sekli Köyü mücavir alanı sınırları içinde ve geniş bir alana sahip. Ana hizmet binası, sosyal servisi, lojmanları, her türlü gereksinim düşünülerek dizayn edilmiş. İki, Üç ve dört kişilik odalar halinde, toplam 50 yatak kapasiteli olarak hizmet vermekte. Modern yapıya sahip ortak kullanım alanları, müstakil ve modern yapıda hizmet veren mutfağı ise son derece elverişlidir. 

Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı bünyesinde bulunan Sekli Yaşlılar Köşkü bir çiftlik konumunda, doğayla iç içe bir yaşam sunan. Büyüklerimizin ömürlerinin kalanını sağlıklı, mutlu, huzurlu ve kaliteli geçirmeleri ilke edinmiş örnek bir proje.

Küçük çapta çiftlik konumunda bulunan köşkte üretilen ürünler ve yıl içerisinde bağışçılar tarafından kesilen adak kurbanlar Köşk sakinlerinin sağlıklı beslenmeleri için kullanılmakta; ihtiyaç fazlası ürünlerde satılarak ya da hediye edilerek Köşke gelir yaratılmaktadır.

Sekli Köşkü – Organik Tarım

Sekli Yaşlılar Köşkünde, yumurta, bal, yaprak, tarhana, erişte, salça, pekmez, süt ve süt ürünleri, doğal sebze ve meyveler üretilmektedir. Üretilen organik gıdalarla yaşlılarımızın daha sağlıklı beslenmelerine olanak sağlanmaktadır.

Ayrıca büyük ve küçükbaş evcil hayvanların beslenmesi, bağ – bahçe bakımı gibi işlere refakat eden büyüklerimiz bulundukları mekânlarda doğal rehabilite hizmetiyle moral ve enerjileri üst düzeyde tutulmakta.

Hizmet ve Faaliyetler:

Sekli Yaşlılar Köşkünde, konaklama ve yemek hizmeti, sağlık kontrolleri, yaşlı bakımı ve rehabilitasyon hizmetleri, fizik tedavi, tiyatro atölyesi, kuaför, el sanatları atölyesi, halk oyunları, geziler,  sosyal ve kültürel faaliyetler yer almakta…

 

Diğer Örnek Projeler

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*