Japon Dome House Modeli Ev

Köy evi, yayla evi, kır evi yapmak isteyenler için Japon Dome House modeli Yeni Ucuz Maliyetli Ev.

Günümüzde doğayı seven yada geçmişinde köy yaşam kültürü olan neredeyse her bireyin hayalinde doğayla bütünleşebileceği özüne dönüp doğal yaşayabileceği tabiatın bağrında kendine ait küçük bir ev yapma fikri vardır.

Japon Dome House Modeli 1

Bu hayali gerçekleştirmek için uzun süre arayış içinde olmalarına rağmen karşılaştıkları yüksek maliyet, kısıtlı zaman faktörü gibi nedenlerle bu hayallerini ya ertelemek yada vazgeçmek zorunda kalıyorlar.

Bu tür bir ev yapmak için birçok yöntem ve model var. Bunlara örnek olarak kütük ev, prefabrik ev, taş ev, betonarme ev gösterilebilir.

Prefabrik 50 metrekare bir ev günümüz koşullarında temel hariç 75.000TL maliyet ve en az iki haftalık inşaat süresi ile yapılabilmektedir. Ahşap ve betonarme evlerde hem maliyet hem süre faktörü artmaktadır.

Japon Dome House Modeli 2

Japon Dome House modeli Yeni Ucuz Maliyetli Ev, iki üç kişilik bir ekiple bir kaç gün yapılabilmekte üstelik maliyet olarak dört kişilik bir ailenin bir yaz tatili masrafından daha az bir tutara yapılabilmektedir.

Japon Dome House modeli 3

Mimari olarak kültürümüzde yer alan alışıla gelmiş modellere benzemese de zamanla alışılabilecek kullanışlı bir yapı şeklidir. Kim bilir yapım aşamasında yada daha sonra küçük dokunuşlarla mimarimize yakın modeller haline getirilebilir.

Japon Dome House modeli İç mekan

Bu yazıda asıl amaç okurlara yeni fikirler verebilecek ufuklar açmaktır.

Örnek olarak; Bu poliüretan yapı modelinden yola çıkarak poliüretan yerine gaz beton kullanarak geçmeli parçalar üretilebilir, iç ve dış donatı kullanılarak yapı sağlamlaştırılabilir ve iç dış sıva yada kaplama ile daha estetik ve kullanışlı, bir kaç günde tamamlanabilir yeni versiyonları üretilebilir.

Yeni İş Fikirleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*